REKLAMA

Zdrowie

Zakażony, choć był zaszczepiony

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: jb, bj, mk

Zaszczepił się szybko, gdy zastrzyki otrzymywali medycy. Jacek Wąsik, kierownik filii 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żaganiu, pomimo przyjęcia szczepionki, zachorował na koronawirusa.

 Jacek Wąsik, kierownik żagańskiej filii 105 Szpitala Wojskowego został zaszczepiony w pierwszym etapie, gdy ruszyła akcja szczepień grupy 0, czyli personelu zatrudnionego w szpitalach i przychodniach. Jak inni otrzymał szczepionkę firmy Pfizer.

Zachorował, pomimo tego, że nie ma bezpośredniej styczności z pacjentami covidowymi, których szpital w Żaganiu leczy.

J. Wąsik jeszcze w tym tygodniu przebywał w izolacji po tym, jak otrzymał pozytywny wynik na obecność wirusa. Pierwszy raz zaraził się wirusem, już po tym, kiedy przyjął obie dawki szczepionki.

– Pierwszą dawkę szczepionki przyjąłem, tak jak pracownicy służby zdrowia, pod koniec ubiegłego roku. Drugą dawkę otrzymałem w pierwszej połowie stycznia. Do tej pory czułem się dobrze. Nawet około miesiąc temu robiłem sobie badania na przeciwciała, jakie mój organizm wytworzył po szczepieniu i one były wysokie – mówi J.Wąsik. 

I dodaje – Mimo to, jednak się zakaziłem. Nie wiem gdzie, w jakich okolicznościach, czy w szpitalu czy w życiu prywatnym.

Jak grypa

Test na obecność koronawirusa dr Wąsik robił we wtorek, 13.04. -Miałem drobne objawy grypowe i one nasunęły mi myśl, że mogę być zakażony. Nie miałem gorączki, ale pojawił się kaszel, katar, bóle mięśniowe. Lekarz rodzinny skierował mnie na test i jego wynik okazał się dodatni. Od tego momentu, zgodnie z decyzją sanepidu, byłem w izolacji. – mówi.

Napisz komentarz »