REKLAMA

Samorząd

Czat z urzędnikiem

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: jb

O działalność Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i dofinansowanie do wymiany pieców mieszkańcy najczęściej pytają na czacie Urzędu Miejskiego w Iłowej.

Czat uruchomiono wraz z nową stroną internetową gminy około miesiąc temu. 

W czasie pandemii większość spraw w urzędzie trzeba załatwiać przez telefon. 

-Mieszkańcy  i inne osoby dzwonią do urzędu m.in. po informację dotyczącą osoby odpowiedzialnej za dany zakres merytoryczny, w sprawie warunków, dokumentów jakie należy złożyć chcąc załatwić daną sprawę. Mają teraz nowy sposób komunikacji z urzędem – mówi Aldona Slipaczek – Jurek, sekretarz gminy.

Przez czat z urzędem można się kontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu, czyli 7:30-15:30. Odpowiedź ma przyjść w ciągu 5 minut.

Do tej pory, przez czat wpłynęło 30 pytań do urzędników. Najczęściej dotyczą one zasad dotacji i programu „czyste powietrze”. Mieszkańcy chcieli też wiedzieć, czy oddając śmieci na PSZOK musimy pokazywać akt notarialny potwierdzający miejsce zamieszkania albo z kim w urzędzie należy się umówić na spotkanie.

– Obecnie narzędzie jest w fazie testowania i doskonalimy naszą obsługę i funkcję systemu.  Prosimy również osoby korzystające z czatu o pozostawienie adresu mailowego, gdybyśmy nie zdążyli w ciągu 5 minut odpowiedzieć – dodaje sekretarz.

Napisz komentarz »