REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ktoś poluje na kierowców?

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: bj

Szeroka droga i dziwna kolizja. Auto, które jechało obwodnicą Łęknicy urwało lusterko i uszkodziło samochód.

 Szuka świadków zdarzenia w poniedziałkowy (19.04.) poranek, ok. godz. 5.30 na obwodnicy Łęknicy. Srebrne auto wyprzedzając zjechało na prawą stronę i uderzyło w bok samochodu.

– Pracuję w Niemczech. Dojeżdżam z Żagania. -opowiada Natalia Pomaska, 21-letnia mieszkanka Żagania. Prawo jazdy ma od 3 lat.

 – On musiał jechać bardzo szybko, bo pojawił się nagle. Usłyszałam tylko trzask i huk. Samochód , który we mnie uderzył natychmiast zaczął wyprzedzać ciężarówkę.-opowiada pani Natalia.

Auto popędziło przed siebie. – Zauważyłam tylko srebrny kolor.Wydaje mi się, że był to sedan-tłumaczy.

 Jej toyota celica mocno odczuła zderzenie z drogowym piratem. -Tylko oderwane lusterko to koszt 150 zł. Do tego montaż. I uszkodzone nadwozie. Bok i maska. Czyli największe wydatki przede mną. -zastrzega.

Sprawę zgłosiła na policję. – To po tym, gdy usłyszałam, że jest bardzo dużo takich spraw. I nie ma w pobliżu kamer-tłumaczy pani Natalia.

Na razie prowadzi prywatne śledztwo. – Mam nadzieję, że ktoś się odezwie. Chodzi przecież nie tylko o samochód, ale o bezpieczeństwo. Równie dobrze mogłam odruchowo odbić za mocno, zjechać na pobocze czy do rowu – mówi pani Natalia.

Ma nadzieję, że ktoś widział przejeżdżające bardzo szybko auto, może komuś coś się nagrało na monitoring.

To może nie być tylko urwane lusterko

To może nie być jedyna ofiarą ataku. Na portalu Facebook już 15.04. została umieszczona informacja, że podobnych sytuacji może być więcej.

 „Uwaga na srebrną toyotę rejestracja POB. Dziś wracając z pracy ok. 00:40 na głównej w Łęknicy obserwował nas samochód,gdy zrobiło się ciemno na drodze i został z nami sam na sam, chciał zajechać nam drogę, na szczęście z tyłu pojawiło się kolejne światło i kierowca toyoty odjechał.”

Postępowanie jest już wszczęte. – Policjanci z Łęknicy prowadzą czynności wyjaśniające -uzupełnia Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Pani Natalia liczy na pomoc postronnych świadków. – Wszelkie informacje bardzo proszę kierować poprzez messengera, na moje nazwisko. Nie możemy pozwolić, by ktoś zachowywał się w sposób, który zagraża każdemu kierowcy. 

komentarz »
  1. Demiurg 1 maja 2021 20:41 - Odpowiedź

    Czas najwyższy założyć kamerkę ! To wydatek, najtańszej około 120 złotych. Ostatnimi czasy idiotów komunikacyjnych, niestety, przybyło na naszych drogach.

Napisz komentarz »