REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Zakręcił się i ma

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: bj

Sprzęt, który można wykorzystać na imprezy Janusz Dudojć, burmistrz Lubska, załatwił za darmochę. Dał mu go powiat.

Wart niemal 60 tys. zł sprzęt z projektu Przygoda z Nysą przekazany został z żarskiego starostwa powiatowego dla gminy Lubsko.

Chodzi m.in. o namiot imprezowy, 20 zestawów (stół i ławki składane) ponad 70 leżaków, 15 parasoli, 5 okrągłych stołów z ławkami, 4 komplety świateł scenicznych, projektor BenQ, kolumna, kosiarka  Makita, nożyce do żywopłotu, urządzenie czyszczące, przyczepkę  ciężarową i mobilną  ściankę  wspinaczkową z wyposażeniem. Wszystko zostało zakupione w przez starostwo w ramach  projektu „Przygoda  z Nysą”.

-Nie po raz pierwszy przekazywaliśmy infrastrukturę związaną z tym projektem, mosty, pomosty. Oczywiście wcześniej je naprawiając. Bo wiadomo, że gminy nie chciały przyjmować urządzeń, które przynajmniej w części był zniszczony. -tłumaczy Józef Radzion, starosta żarski.

Żeby nie wynieśli…

Sprzęt w 100 proc. został sfinansowany ze środków unijnych. Infrastruktura, która cały rok funkcjonuje w terenie otwartym dość szybko się zużywa. Gmina, które je przyjęły, muszą zajmować się naprawami i konserwacją.

Za to sprzęt zamknięty na cztery spusty i wyciągany na imprezy jest więc dalece bardziej atrakcyjny. Nieoficjalnie wiadomo, że Janusz Dudojć,  burmistrz Lubska, bardzo na to nalegał.

– Nad tym projektem pracowałem jeszcze jako starosta. I rzeczywiście, takie rzeczy powinny być uporządkowane. Nie chciałbym powtórki z Lubskiego Domu Kultury, gdzie wynoszono co popadło-mówi J. Dudojć, pijąc do sytuacji, której sam powiadomił prokuraturę.

Wówczas chodziło o o wywożenie z magazynu LDK rzeczy typu poduszki, stoły, panele. W tej sprawie toczy się  prokuratorskie śledztwo, które dotyczy „bezprawnego  rozporządzenia mieniem należącym” do LDK, „co skutkowało działaniem na szkodę interesu publicznego gminy Lubsko”.

Sprzęt wart jest zgodnie z fakturami 59 tys. 360 zł.

Napisz komentarz »