REKLAMA

Sport

Cross jesienią

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Ze względu na przedłużające się obostrzenia związane z pandemią, zarówno 46. Cross Żagański jak i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zostały przełożone na listopad.

Przypomnijmy, impreza na pałacowym podzamczu w Żaganiu miała się odbyć najpierw 27 marca, z okazji Wielkiej Ucieczki. Dodajmy, że w  zawodach miało pobiec ponad 340 zawodników, w tym 96 – w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych oraz Mistrzostw Województwa Lubuskiego LDK w biegach przełajowych. Po zwiększeniu obostrzeń  została przełożona na 10 kwietnia, ale i w tym terminie nie udało się jej zorganizować.

– Niestety, serial przekładania trwa nadal. Ze względu na obostrzenia obowiązujące na terenie kraju do 18 kwietnia włącznie zarówno Mistrzostwa Województwa Lubuskiego LDK oraz 46. Cross Żagański zostają przełożone na jesień – informuje Tomasz Hucał, współorganizator zawodów i prezes spółki żagańskiej Areny.  – Wstępnie planujemy zawody na sobotę 13 listopada. Na pewno w formule dla zawodników z licencjami PZLA, ale liczymy, że uda nam się w ten sam weekend rozegrać bieg otwarty dla amatorów. Ostateczne decyzje o formule i terminie zapadną w wakacje. Wtedy też ruszą zapisy.

Napisz komentarz »