REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Pomogli zwierzakom

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: jb

Blisko 3 tys. zł na pomoc bezdomnym psom i kotom udało się zebrać podczas niedzielnego kiermaszu (18.04.) w Żaganiu.

Zwierzaki można było wesprzeć podczas kiermaszu rozmaitości przy Chatce Raba. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Zwierzoluby.

-W niedzielę obchodziliśmy jednocześnie pierwszą rocznicę założenia naszego Stowarzyszenia. Cieszymy się, że tak dużo osób zgłaszało się do nas z chęcią pomocy przy kiermaszu – mówi Renata Jarosz.

W Stowarzyszeniu działa  czterech stałych członków, dokarmiają około 300 bezdomnych kotów. -Opiekujemy się także bezdomnymi psami, ostatnio organizowaliśmy pomoc dla chorej sójki. Los zwierząt nie jest nam obojętny. Czasami wozimy zwierzaki na konieczną operację na drugi koniec Polski. Ja w domu mam prawie koci szpital, bo sama przechowuję koty, które wyłapujemy do zabiegów kastracji i sterylizacji. Staramy się w internecie szukać domów. Potrzeb jest naprawdę dużo. Sama karma dla kotów to koszt około tysiąca złotych miesięcznie – wymienia pani Renata.  -Pomagają nam dary od ludzi. Świetnie przyjął się w Żaganiu Zwierzaczkomat, w którym można zostawiać dary dla bezdomnych zwierząt. Musimy go wypróżniać częściej niż planowaliśmy, bo zapełnia się szybko.

Zwierzoluby w kiermaszu wsparli wolontariusze z grupy „Ryneczek Żagań”. -Gdy tylko ogłosiliśmy, że bierzemy udział w tej akcji, chętni do pomocy, znajdowali się sami. Nie trzeba nikogo namawiać, ludzie wiedzą, że działamy zawsze w szczytnym celu – mówi Renata Stachura.

Na kiermaszu sprzedawano m.in. domowe ciasto, ozdoby, ręcznie robioną biżuterię, ubranka dla psów. Udało się uzbierać łącznie 2 tys. 963,02 zł.

-Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób wspomógł nas w tej zbiórce – mówi R. Jarosz.

Napisz komentarz »