REKLAMA

Kultura, Oświata

Ku pamięci

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: jb

Na środę 28 kwietnia zaplanowano pierwszą część obchodów 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Małomicach.

W tym dniu o godz. 11:00 zostanie otwarta wystawa plenerowa.

-Wystawa poświęcona będzie trzem tematom, rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także nawiązywać będzie do roku kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz poety Walczącej Warszawy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tematyczne banery zawisną na 28 lampach ulicznych w Małomicach, a na placu przed urzędem zostaną ustawione ściany wystawowe – mówi Urszula Stochel – Matuszak, dyrektor Małomickiego Ośrodka Kultury.

W trakcie uroczystości wartę honorową pełnić będą żołnierze z jednostki w Świętoszowie, planowane jest także złożenie kwiatów pod pomnikiem.  Wystawę będzie można oglądać  przez około 3 tygodnie.

W ramach tych samych obchodów na poniedziałek 3 maja zaplanowano mszę w intencji Ojczyzny, a na 4 maja Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną przy Pałacu w Chichach.

– Koncert zaplanwany jest w plenerze pod namiotem. Limit osób, które będą mogły wysłuchać koncertu na żywo będzie uzależniony od aktualnych wytycznych sanitarnych, ale dla wszystkich chętnych będziemy transmitować to wydarzenie na żywo na naszych kanałach – mówi U. Stochel – Matuszak.

Napisz komentarz »