12 kartek, nerwy i niedosyt

Opublikowano 23 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Aż 10 żółtych i dwie czerwone kartki pokazał sędzia piłkarzom, w zaległym meczu Delty Sieniawa Żarska z Zorzą Ochla (1:1).

Podopieczni Marka Sitarka, mimo, że grali przez pół godziny z przewagę dwóch piłkarzy, nie potrafili jej wykorzystać i zgarnąć pełnej puli.

Z powodu kontuzji Sebastiana Bieńko, w bramce Delty ponownie stanął jej trener, Marek Sitarek. Gospodarze nie przestraszyli się jednego z faworytów do awansu. Od początku ruszyli do ataku na bramkę Zorzy. Co chwilę zagrożenie stwarzali pod nią Andrzej Ciepielowski, Dawid Wójcik czy Bartłomiej Pruchniak, ale brakowało wykończenia. W 24. minucie sędzia  dopatrzył się zagrania ręką przez jednego z obrońców Zorzy i wskazał na jedenasty metr. Karnego ba bramkę pewnie zamienił Pruchniak. Wydawało się, że Delta pójdzie za ciosem, tymczasem z każdą minutą coraz bardziej do głosu dochodzili goście. Na szczęście, piłkarze z Sieniawy, dyrygowani przez trenera – bramkarza Sitarka, mądrze się bronili. W drugiej połowie, sędzia po raz drugi ukarał żółtą kartkę Jacka Jurkowskiego, po czym zawodnik gości musiał opuścić boisko. To wywołało wściekłość jego zawodników. Jeden z nich, Sebastian Hausler również wyleciał z murawy, za wulgarny komentarz pod adresem arbitra. Gra się zaostrzyła, sędzia co chwilę sięgał po żółte kartki. Wydawało się, że od 53. minuty, grając z przewagą dwóch zawodników,  Delta odzyska inicjatywę i zdobędzie kolejne gole. Nic z tego.  To goście, grając w osłabieniu, zdołali wyrównać w 68. minucie. Piłka po strzale Przemysława Adamczaka z rzutu wolnego, sprzed pola karnego, odbiła się od muru piłkarzy gospodarzy, myląc Marka Sitarka i wpadając do siatki. Delta próbowała strzelić drugiego gola, ale zabrakło skuteczności. Zarówno Adamowi Baworowskiemu, Bartłomiejowi Pruchniakowi czy Kamilowi Tutatkowi.

– Ciężko powiedzieć co się stało. Mając przewagę dwóch zawodników, graliśmy znacznie gorzej. Zamiast zamknąć rywala i strzelić drugiego gola, sami cofnęliśmy się i pozwoliliśmy na stratę bramki – mówi Łukasz Pokrywiecki, prezes Delty. –  Zadecydował chyba brak zdecydowania i konsekwencji w grze, którą prezentowaliśmy w pierwszej połowie.

Delta Sieniawa Żarska – Zorza Ochla 1:1 (1:0)
bramki: Pruchniak (25 min. karny) – Adamczak (68. min)
Delta: Sitarek -Sokołowski (od 60. min Erazmus), Rybaczek, Żółtański (od 60. min Krajewski), Leszczyński, Bryczkowski, Baworowski