REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dziękuję wiernym za modlitwę

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Mówi ks. Ryszard Gas, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach, zaraził się COVID-19. Wraca do zdrowia.

Proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Żarach ks. Ryszard Gas, zaraził się COVID-19. Przebywał na oddziale zakaźnym 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu. Proboszcz poczuł się tak źle w Wielką Sobotę.

– Czułem się okropnie. – zdradza ks. Ryszard Gas – Brakowało mi tchu. Męczyłem się ze złapaniem każdego oddechu, miałem wrażenie jakbym się dusił.

Już jest na plebanii.

– Wciąż muszę się izolować, jutro idę na wizytę kontrolną do lekarza – mówi ks. Ryszard Gas – Mam dobrą saturację, ale obniżoną temperaturę. Nie czuję się najlepiej. W posłudze duszpasterskiej wciąż będzie zastępować mnie ksiądz Tomasz Matyjaszczyk, dyrektor domu rekolekcyjnego. – opowiada proboszcz

Modli się na plebani

– Każdy ksiądz powinien co dzień odprawić prywatną mszę w kościele. Ja na razie modlę się w parafii. Bóg mi to wybaczy. W kościele jest dość zimno i boję się, że mógłbym sobie zwyczajnie zaszkodzić. Chciałbym powiedzieć wszystkim moim parafianom serdeczne Bóg zapałać za modlitwę i dobre słowo, które do mnie kierowali. Już niedługo się spotkamy. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. – dodaje poruszony proboszcz Ryszard Gas

Napisz komentarz »