REKLAMA

Kultura, Oświata

Drugiego naboru nie będzie

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Zakończyła się rekrutacja do żarskich przedszkoli. Nie będzie drugiego naboru.

Praktycznie wszystkie miejsca w Żaraskich przedszkolach są zajęte, do publicznych przedszkoli w mieście dostali się wszyscy chętni. W środę (14.04) została ogłoszona ostateczna lista dzieci, które od września pójdą do jednego z 7 żarskich przedszkoli.

Dla 3-latków

Najwięcej, bo 213 miejsc miasto przygotowało dla 3-latków. Dla 4-latków – 36 miejsc, 5-latków – 31, w 6-latkach – 13. W grupie integracyjnej było 25 miejsc. Wyliczenie dotyczy 7 żarskich przedszkoli publicznych, oprócz tego żaranie mają do wyboru jedno z 4 przedszkoli niepublicznych i jedno terapeutyczne.

-Rodzice we wniosku mogli wybrać 3 przedszkola – wyjaśnia Elżbieta Maj, naczelnik wydziału oświaty z żarskiego urzędu miasta – Nie było rejonizacji. – dodaje

Rodzice wnioski o przyjęcie ich dzieci mogli składać do 15 marca. 29 marca ogłoszono wyniki, kolejny tydzień rodzice mieli na potwierdzenie deklaracji. Wyniki podano w środę (14.04).

– W tym roku nie będzie naboru uzupełniającego. Praktycznie wszystkie miejsca zostały zajęte. Zostało kilka wolnych, ale co roku zdarzają się spóźnialscy rodzice, albo tacy, którzy z różnych względów nie mogli zgłosić swoich dzieci w terminie, więc te miejsca zostawimy dla nich.- wyjaśnia E. Maj

Napisz komentarz »