REKLAMA

Samorząd

Jednak konkursy

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: bj

Przez pandemię trójka dyrektorów podległych Starostwu Powiatowemu w Żarach szkół mogło uniknąć konkursu. Ale każdy z nich stanie przed komisją.

Taką decyzję podjął zarząd powiatu (13.04.).

W tym roku kończą się kadencje dyrektorów dwóch żarskich i jednej lubskiej szkoły. Chodzi o  Krzysztofa Neskę z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Roberta Nowaczyńskiego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach oraz Alicji Czerniawskiej z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku.

– Rozważaliśmy, czy ogłosić konkursy, bo Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało rozporządzenie, zgodnie z którym można te procedurę odsunąć w czasie-mówi Józef Radzion, starosta żarski.

Resort edukacji z uwagi na stan pandemii dał możliwość powierzenia obowiązków dotychczasowym dyrektorom szkół minimum na rok, maksymalnie nawet na 5 lat. Warunkiem jest tylko uzyskanie akceptacji Kuratorium Oświaty i Rady pedagogicznej i rady szkoły.

-Dyrektorzy szkół, którzy będą się ubiegać o funkcję na kolejną kadencję mają wysoką opinie. Jednakże doszliśmy do wniosku, że przeprowadzenie standardowej procedury pozwoli na uzyskanie przez nich pełnego mandatu do sprawowania funkcji. Tym bardziej, że zaledwie za rok do konkursu stanąć będzie musiało dyrektorów aż 5 szkół. Chodzi więc o równe traktowanie-przekonuje J. Radzion.

Wszyscy dyrektorzy zamierzają startować w konkursie w czerwcu.

Napisz komentarz »