REKLAMA

Kronika policyjna

Wpadli na gigancie

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: bj

Na dwóch nastolatków „na gigancie” podczas zakupów w żarskim Kauflandzie natknął się mł. insp. Tomasz Białek, z-ca komendanta powiatowego policji w Żarach.

Był po służbie, ubrany w cywilne ubrania. T.Białek robił zakupy (13.04.) w Kauflandzie. Zwrócił uwagę na dwóch chłopców w sklepie. Przypominali tych, których zaginięcie zgłosili rodzice.

– Mieli założone maseczki, więc nie byłem w stanie stwierdzić jednoznacznie. Jeden był wysoki i odpowiadał rysopisowi 16-latka z Trzebiela, którego też poszukiwaliśmy. A tamten 13-latek ze Słubic był mniejszy i młodszy. Stali w przejściu, z reklamówką. Mieli na sobie odzież przypominająca tę z zawiadomienia o zaginięciu. Nagle schowali się do toalety. Ich zachowanie było nienaturalne – mówi mł. insp. Tomasz Białek, z-ca komendanta żarskiej policji.

Uciekali przed radiowozem

Zaginiony 13-letni chłopiec ze Słubic wyszedł z domu (7.04.), a rodzina straciła z nim kontakt. Informacja o poszukiwaniach trafiła do policyjnych jednostek w całym województwie. Z kolei 16-latek był poszukiwany od końca marca.

T. Białek wiedział o zaginięciach chłopców. -Zadzwoniłem do dyżurnego, żeby podjechał radiowóz,  by sprawdzić ich tożsamość-opowiada T. Białek.

Wcześniej im się przyjrzał. – Nie wyglądali na ludzi, którzy się przypadkowo spotkali, ale ciężko stwierdzić, gdzie się poznali – zastrzega.

Wspólnie z patrolem pieszo ruszył za nastolatkami. – Gdy zobaczyli radiowóz zaczęli uciekać, rozpierzchli się w różne strony. Udało się ich zatrzymać na ul. Katowickiej-tłumaczy T. Białek.

Zostali odwiezieni na komendę, skąd cali i zdrowi przekazani rodzicom.

Napisz komentarz »