REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Zdrowie

Chce tu zostać

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: bj

Lekarz z Ukrainy do Polski przyjechał w lipcu zeszłego roku. – Zacząłem nie w zawodzie lekarza, ale od pracy w agencji pracy. Ale jak weszła ustawa covidowa, moja szefowa skontaktowała mnie z komendantem Markiem Femlakiem – tłumaczy Andrii Sribniak (26 l.), lekarz z Ukrainy, który pracuje od kwietnia w 105 Szpitalu Wojskowym.

– Bardzo wysoko oceniam jego umiejętności. Pełniliśmy wspólnie dyżury na SOR, on po stronie zabiegowej, ja zachowawczej. Mam nadzieję, że pozostanie w naszym szpitalu – ocenia M. Femlak.

A. Sribniak jest specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii. W Polsce obecnie dopełnia niezbędne procedury formalne. Na razie został przydzielony na oddziały covidowe, ale pracując na SOR również styka się z zakażonymi pacjentami.

– Bardzo mi się tu podoba. Jest tu świetny zespół medyków, nowoczesny sprzęt. W moim przypadku podjąłem już decyzję o pozostaniu w Polsce, choć rodzina mieszka na Ukrainie. Czuję wsparcie, bo tu jest też moja dziewczyna. A przede wszystkim zostałem bardzo dobrze przyjęty przez koleżanki i kolegów-kończy A. Sribniak

Napisz komentarz »