REKLAMA

Komunikacja

Żagań w dziurach

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Dziur w Żaganiu coraz więcej, ale niskie temperatury nie pozwalają drogowcom na ich łatanie. Kierowcom zostaje slalom i anielska cierpliwość.

Za bieżącą naprawę dróg miejskich w Żaganiu odpowiada spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych. Jej pracownicy łatali do tej pory mniejsze wyrwy i dziury, metodą „na zimno”. Ale deszcze i kałuże wypłukały „wkłady”. Te dziury większe dalej straszą kierowców. – Czasami trudno je ominąć, jest ich tak dużo – żali się pan Stanisław, jako przykład podając ul. Jarzębinową. 

 – Na skuteczniejszą naprawę dróg  – masą asfaltową na gorąco i patcherem – musimy poczekać do wzrostu temperatury w dzień, do co najmniej 12 stopni  – tłumaczy Barbara Baranowska, prezes spółki MPOiRD. – I musi się ona utrzymać przez kilka dni, aby takie łatanie było skuteczne. Niestety, pogoda na razie jest bardziej zimowa, musimy czekać.

Na bieżące utrzymanie dróg w mieście Urząd Miasta ma w tegorocznym budżecie 680 tys. zł. Sytuacja jest podobna także  na drogach powiatowych. Tu dziury również są łatane metodą „na zimno”. – Czekamy na lepsze warunki pogodowe, aby łatać je skuteczniejszą metodą, emulsją na ciepło – dodaje Piotr Kościański, kierownik referatu dróg w żagańskim starostwie.

Napisz komentarz »