REKLAMA

Kultura, Oświata

Są miejsca dla przedszkolaków

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: jb

Są jeszcze wolne miejsca w żagańskich przedszkolach dla dzieci, których rodzice chcą wysłać na zajęcia do września.

W samym Żaganiu jest w tym roku 204 dzieci, które od września jako trzylatki mogłyby rozpocząć naukę w przedszkolu. Na początku rekrutacji w mieście przygotowano dla nich 164 miejsca, były także wolne miejsca w każdej grupie wiekowej. W Przedszkolach nr 5 i 6 przygotowano po 50 miejsc dla trzylatków (po dwie w grupy). W oddziale przedszkolnym przy SP nr 5  jedną grupę na 25 miejsc. W Zespole Przedszkoli nr 2 i 3 jest łącznie 39 miejsc.

 W pierwszym naborze do przedszkoli złożono 180 wniosków od rodziców dzieci, które do tej pory nie chodziły w ogóle na zajęcia. 120 wniosków dotyczyło 3-latków, rodzice zapisali także 27 dzieci 4-letnich, 13 dzieci 5-letnich oraz 20 sześciolatków. Łącznie 60 dzieci to te maluchy, które są starsze niż trzylatki, ale nie chodziły do przedszkola

 -Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski zostały przyjęte. Dwunastka dzieci z Zespołu Przedszkolnego 2 i 3 dla których zabrakło miejsca w Zespole, została przekierowana do przedszkola nr 5 i nr 6 oraz 8 dzieci sześcioletnich z Przedszkola nr 5 do Przedszkola nr 6 oraz oddziału w Szkole Podstawowej nr 2 – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta. -Najwięcej miejsc brakło nam dla chętnych w Zespole, bo niektórzy chcą mieć dziecko w żłobku i przedszkolu w jednej placówce – dodaje.

Nawet dla młodszych

 Dla tych, którzy nie zgłosili się w pierwszym naborze, są jeszcze wolne miejsca. Przedszkole nr 6 może przyjąć pięcioro dzieci 6-letnich oraz trójkę 5-6 – latków.

W Przedszkolu nr 5 zostały cztery miejsca dla 3-latków.

Najwięcej wolnych miejsc jest w oddziale przedszkolnym przy SP nr 5 –  jedno miejsce dla 6-latka, dwa w grupie 5-6-latków oraz 10 miejsc dla 3-latków.

  -Miejsca są, w oddziale przedszkolnym przy SP nr 5 chcemy otworzyć 4 oddziały. Będą tam grupy mieszane dzieci 3-4 letnich, 4-5 letnich oraz dwie grupy starszych. Miejsca mieliśmy np. w Przedszkolu nr 6 i tam przyjęliśmy zgłoszenia nawet od rodziców dzieci, które we wrześniu będą miały skończone 2,5 roku. – tłumaczy M. Krugły.

Drugi nabór  rozpocznie się 7 czerwca.

Napisz komentarz »