REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Spaliła się jak zapałka

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Pożar kamienicy w centrum Żagania.

Informację o płonącym dachu opustoszałej kamienicy na deptaku przy ul. Słowackiego strażacy otrzymali o godz. 3.08, w nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 kwietnia). Pierwsze zastępy zastały mocno rozwinięty pożar. Mieszkańcy budynków  w sąsiedztwie kamienicy zdążyli opuścić swoje mieszkania.

– Działania trwały blisko 5 godzin, do godz. 8.00 rano. Spaleniu uległ dach i strop kamienicy, straty to ok. 300 tys. zł – wylicza mł. bryg. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej. – Udało się uratować mienie o wartości 1,5 mln zł, czyli sąsiednie kamienice, w których mieści się m.in. oddział pocztowy. Po ugaszeniu ognia, dokładnie przeszukano pomieszczenia, na szczęście nikogo nie znaleziono. Ogień pojawił się najprawdopodobniej w stropie. Ze względu na to, że budynek był pustostanem, możemy podejrzewać podpalenie. Czy celowe, czy nie, to już leży w gestii policji i biegłego z zakresu pożarnictwa.

To już kolejny pożar tej kamienicy, w której często przebywają bezdomni, ogrzewając się m.in. przez rozpalanie ognisk ze sterty śmieci.  

Napisz komentarz »