REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żołnierz kradł drewno?

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Nawet 10 lat więzienia grozi żołnierzowi za kradzież drewna i przyjęcie łapówki w zamian za pobór prądu z terenu obozowiska przez prywatną firmę.

Postępowanie prowadzi żagański oddział Żandarmerii Wojskowej, pod nadzorem wrocławskiej prokuratury. Śledczy ustalili, że młodszy chorąży służący na terenie Ośrodka Poligonowego Trzebień, wchodzącego w skład jednostki 5430 Dobre nad Kwisą (gm. Żagań), miał ukraść drewno  w marcu br., podczas wycinki lasu na terenie obozowiska. 

 – Wedle naszych ustaleń, kradzież miałaby dotyczyć drewna sosnowego, brzozowego oraz dębowego w ilości co najmniej 45 m sześć. o wartości nie mniejszej niż 6.300 zł – informuje płk Michał Wyszyński, z-ca prokuratura ds. wojskowych. – Żołnierz wywoził drewno z terenu poligonu prywatnym pojazdem. W trakcie śledztwa ustalono, że przyjął też korzyść majątkową od przedstawiciela firmy za umożliwienie nieuprawnionego poboru prądu z sieci energetycznej, na terenie Ośrodka Poligonowego Trzebień. Podejrzany ma dozór przełożonego wojskowego oraz zakaz kontaktowania się ze wskazanymi osobami.

Do sprawy wrócimy.

Napisz komentarz »