REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Lenka walczy o zdrowie

Opublikowano 16 kwietnia 2021, autor: jb

Ruszyła stacjonarna zbiórka pieniążków na leczenie Lenki Nowak (2,5 l.) z Iłowej, która choruje na białaczkę limfoblastyczną.

Lenka do Kliniki Przylądek Dobrej Nadziei we Wrocławiu trafiła w połowie marca. Gdy miała mieć usuwanego tłuszczaka, wyniki krwi były na tyle złe, że lekarze zdiagnozowali ostrą postać białaczki. Dziewczynka od tego czasu leży w szpitalu, gdzie opiekuje się nią mama Antonina. Tata dziewczynki i jej trzy siostry, w tym bliźniaczka Agnieszka czekają na nią w Iłowej.

Lenka jest już po punkcji szpiku, ma założonego broviaca,czuli przejście wkucia udowego na wkłucie w klatce piersiowej, jest w trakcie chemioteriapii.

-W nocy z poniedziałku na wtorek (12-13.04.) poczuła się gorzej. Zwijała się z bólu, lekarze podejrzewają niedrożność jelit. Czekamy na wyniki badania tomografem. Lenka po pierwszej turze leczenia powinna wrócić z mamą ze szpitala w czerwcu, ale nie wiemy czy nie będzie komplikacji. Ma jeszcze osłabione serduszko, nie chce jeść, jest podpinana do kroplówek. Z osłabienia nie chce chodzić i już w szpitalu rozpoczęła rehabilitację, żeby później nie miała problemów z poruszaniem się – mówi Henryk Nowak, tata dziewczynki.

-Nam w Iłowej tutaj ciężko bez nich. One we Wrocławiu są izolowane, żeby nie złapały żadnej bakterii, szczególnie w trakcie chemioterapii, siedzą w jednej sali. Cały czas też szukamy możliwości zamiany mieszkania na większe, żeby mała mogła wrócić do swojego pokoju w sterylnych warunków – dodaje pan Henryk.

Możesz wrzucić do puszki

Lena jest podopieczną Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, na konto fundacji można wpłacać środki na jej leczenie.

Pieniążki zbierane są także do 14 puszek stacjonarnych. W samej Iłowej puszki ustawione są w dużym kościele oraz sklepach: Delikatesy Centrum, Piekarnia u Joli, Słoneczko, Tuptuś, Mrówka, Fiamp, Sklepie Spożywczo – Przemysłowym na rogu Placu Wolności i ul. Kościuszki, Sklepie Wędkarsko – Zoologicznym, sklepie na Osiedlu Czyżówek, w sklepie „Chemia” oraz „Od i Do” przy ul. Okrzei. Jedna puszka jest także w Piekarni w Lipinkach Łużyckich, a kolejna u krawcowej przy ul. Warszawskiej w Żaganiu.

Dla Lenki utworzono także grupę z licytacjami na Facebook`u o nazwie: Licytacje dla Lenki Nowak małej wojowniczki.

Leczenie Leny można wspomóc przy rozliczaniu 1% ze swojego podatku.
W rozliczeniu swoim PiT naleczy podać wtedy numer: KRS 0000086210 i cel szczególny : Lena Nowak.

Można też wpłacać pieniądze na konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” (ul. Ślężna 114s/1, Wrocław) na numer konta w Banku Milleniu: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
z tytułem wpłaty: Lena Nowak.

Napisz komentarz »