REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Nowy komendant

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Nowego komendanta ma żagańska policja. Został nim mł. insp. Marcin Sapun (42 l.).

Kierowanie żagańską komendant wojewódzki powierzył Sapunowi w środę, 7 kwietnia.

Tym samym zastąpił przechodzącego na emeryturę po 26 latach służby mł.insp.Marka Halota, który był szefem żagańskiej policji raptem trzy miesiące, od początku stycznia br.

Młodszy inspektor Marcin Sapun jest rodowitym żaganianinem. Służbę w policji pełni od 23 lat, jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Karierę zawodową rozpoczął w żagańskiej Komendzie Powiatowej Policji w pionie prewencji, pełnił służbę dzielnicowego,  następnie pracował w wydziale dochodzeniowo ? śledczym.

– Zajmował się głównie sprawami kryminalnymi. Pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., następnie w Centralnym Biurze Śledczym Policji – dodaje sierż. Arkadiusz Szlachetko z KPP Żagań.

M. Sapun od 14 lat był związany z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze, gdzie był  naczelnikiem wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz naczelnikiem wydziału dochodzeniowo ? śledczego. W 2016 r. został z-cą komendanta powiatowego policji w Słubicach, a w grudniu 2016r. został I z-cą komendanta miejskiego policji w Zielonej Górze.

komentarz »
  1. Kazimierz 20 kwietnia 2021 21:01 - Odpowiedź

    Pomyślności na zajmowanym stanowisku.

Napisz komentarz »