REKLAMA

Wasze sprawy

Skarżą się na powietrze

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: nk

Skargi mieszkańców na zanieczyszczenie żarskiego powietrza przynoszą skutek. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zapowiedział kontrolę w Swiss Krono.

Żaranie od dawna skarżą się na fatalną jakość powietrza i smród w mieście, które powodują łzawienie oczu czy drapanie w gardle. Od niedawna swoje skargi przelewają na papier i wysyłają do burmistrza Żar i innych instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska. Te działania okazują się skuteczne. Uciążliwości łączone są często z działalnością firmy Swiss Krono, producenta płyt wiórowych, dlatego jak zapowiada WIOŚ z Zielonej Góry będzie kontrola zanieczyszczeń przez nią emitowanych.

Skuteczne skargi

„W odpowiedzi na otrzymane powiadomienia w sprawie uciążliwej emisji zanieczyszczeń do powietrza związanej z eksploatacją instalacji należącej do Swiss Krono informuję, że kontrola w zakresie emisji gazów i pyłów do powietrza przeprowadzona zostanie w możliwie najbliższym terminie” – czytamy w piśmie podpisanym przez Wojciecha Konopczyńskiego, zastępcę Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

W przypadku, gdy w Żarach wystąpi bardzo zła jakość powietrza, która powoduje problemy ze zdrowiem, to napisz lub zadzwoń do burmistrza – zachęcają żarscy ekolodzy burmistrz Żar Danuta Madej tel. (68) 47 08 318, Rafał Fularski (wydz. infrastruktury technicznej i ochrony środowiska)  tel. (68) 47 08 314, 533 306 890, e-mail: Rafal.Fularski@um.zary.pl

Napisz komentarz »