REKLAMA

Komunikacja

Zrobią zrzutkę na rondo

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: bj

Do przebudowy ronda u zbiegu ulic Lotników, Broni Pancernej i Artylerzystów w Żarach miasto dorzuci milion.

– To bardzo dobra wiadomość, bo bez zaangażowania się miasta, inwestycja stanęłaby pod znakiem zapytania  -komentuje Józef Radzion, starosta żarski, który w marcu pytał urzędników z Ratusza o wsparcie.

Do przebudowy ronda przymiarki robi właśnie starostwo powiatowe w Żarach. Jest już dokumentacja, pozwolenie i projekt. Teraz urzędnicy czekają na ogłoszenie naboru, by złożyć wniosek o dofinansowanie.

Przypomnijmy. Projekt przewiduje budowę ronda oraz modernizację ul. Artylerzystów w kierunku skrzyżowania z ul. Ułańską. Zostanie zlikwidowany pas dla skręcających w prawo na stację paliw Watis, zniknie  rozszerzenie drogi przy wjeździe do Biedronki. Będzie więcej miejsca na chodnik i ścieżkę rowerową. Rondo ma być małe, by spowolnić ruch. Przy okazji przebudowy zostanie wycięte 11 drzew, w tym lipy, dąb i kasztanowiec oraz kilka krzewów. Jedno z drzew rośnie przy żłobku, pozostałe wzdłuż ul. Artylerzystów.

Całość została wyceniona na kwotę ponad 5 mln 300 tys. zł.

Wysupłali bańkę

Miejscy urzędnicy trochę się targowali, ale starosta Radzion i tak jest zadowolony. Nawet pomimo tego, że miejski przelew ma być rozłożony w czasie.

– Kwota zostanie rozpisana na 2 lata. Na ten rok pół miliona, kolejna transza na przyszły-tłumaczy J. Radzion.- Najważniejsza jest jednak deklaracja miasta.

Napisz komentarz »