REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Odszedł profesor

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: bj

Drżeli o jego zdrowie. 2 miesiące walczył z chorobą. Pojawiła się nadzieja. Ale w ślad za nią przyszła tragiczna wiadomość. Prof. dr hab. Wiesław Jamrożek (? 67 l.) zmarł 2.04. w szpitalu w Poznaniu.

O Łużyckiej Szkole Wyższej w Żarach mówił, że jest jego drugim dzieckiem.To on, w 2004r.   sporządzał wniosek do ministerstwa w tej sprawie. Rozpoczęcie działalności  Łużyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej i zaangażowanie się prof. d. hab. Wiesława Jamrożka było naturalne dla niego, bo Żary były jego miastem rodzinnym.

– Stąd się wywodzą zarówno tato, jak i mama. W Żarach kończyli liceum. Ich miłość trwała od studniówki, na którą tato zaprosił mamę. Po latach wrócił i tworzył historię tego miasta, w najlepszym stylu akademickim-wspomina Katarzyna Sadowska, córka profesora.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 587

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »