REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kolejny na Bemowie

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

W przyszłym roku ma ruszyć budowa kolejnego bloku na osiedlu przy ul. Bema w Żaganiu. Wstępny koszt to ok. 5 mln zł.

Obecnie Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego negocjuje kredyt z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Przypomnijmy, poprzedni plany budowy ósmego segmentu bloku z 24 mieszkaniami na osiedlu przy ul. Bema zakończyły się fiaskiem. Mimo uzyskania promesy od banku na kredyt oraz wkładu miasta, inwestycja nie doszła do skutku, bo oferty firm znacznie przewyższały budżet ŻTBS-u – ok. 3,5 mln zł. W rezultacie spółka musiała też zwrócić miastu 450 tys. zł dofinansowania.

Teraz , za kadencji nowego prezesa, Jana Węgrzyna temat budowy bloku na popularnym „Bemowie” wraca. Tyle, że koszt budowy bloku z 24 mieszkaniami szacowany jest obecnie na ok. 5 mln zł. Czy spółka podoła takim kosztom? – Prezes został zobligowany do szybkiego budowania nowego budynku – powiedział na sesji Rady Miasta (26.03.), burmistrz Andrzej Katarzyniec. – Sprawa idzie do przodu.

Więcej na ten temat mówi „Regionalnej” prezes Węgrzyn. – Obecnie prowadzimy wstępne rozmowy z bankiem  na temat warunków kredytowania budowy. Szukamy źródeł finansowania  – podkreśla. – Na razie nie mamy deklaracji miasta, odnośnie kwoty jego wkładu, a bez tego nie damy rady sami wybudować.

Napisz komentarz »