REKLAMA

Wasze sprawy

Swiss Krono na tapecie

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: nk

W bój o czyste powietrze w Żarach wyruszyli posłowie Anita Kucharska-Dziedzic i Tomasz Aniśko. – Mieliśmy mnóstwo głosów z Żar z prośbą o zajęcie się tym tematem. Ludzie nas proszą, żebyśmy się tym zajęli – mówi Anita Kucharska-Dziedzic posłanka Lewicy.

Posłowie Anita Kucharska-Dziedzic i Tomasz Aniśko (Zieloni) walczą o poprawę jakości powietrza w Żarach.

– Bierzemy się za to, dla dobra społeczeństwa, a przede wszystkim, żeby można było w Żarach normalnie oddychać, bo tam rzeczywiście śmierdzi i jest spory smog – mówi posłanka Lewicy.

Razem z posłem Aniśko złożyli w lutym interpelację poselską w sprawie sprowadzania zza granicy odpadów przez firmę Swiss Krono. Chcą się dowiedzieć m.in. jakie zanieczyszczenia występują w sprowadzanych odpadach do Żar, czy mogą one zawierać substancje chemiczne, a także jak często pobierane są próbki do badań przywożonych odpadów oraz jakie parametry są sprawdzane. Minister Klimatu i Środowiska przygotowuje odpowiedź na zadane pytania.

Przyjadą do Żar

W najbliższych tygodniach posłowie planują spotkać się z przedstawicielami Swiss Krono na terenie zakładu w Żarach.

– Będziemy osobiście o te rzeczy pytali. Czysta woda i czyste powietrze to podstawowe ludzkie potrzeby i każdy ma do nich prawo. Trzeba oddać lokalnej społeczności, że prowadzi ogromne i intensywne działania, próbują zainteresować kogo się da tym problemem – mówi A. Kucharska -Dziedzic.

Napisz komentarz »