REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Przedszkole za 10 mln

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

W miejsce starego budynku przedszkola nr 6 w rejonie ul. Żarskiej w Żaganiu powstanie nowe, za ok. 10 mln zł.

Żagańscy urzędnicy ogłosili przetarg na dokumentację projektowo – kosztorysową. Firmy mogą zgłaszać się do 15 kwietnia br. Inwestycja zakłada rozbiórkę jednego z dwóch parterowych budynków przedszkola postawienie nowego. Do wyburzenia pójdzie  budynek bliżej ul. Żarskiej, z czasów lat 80. XX w.  Straszy w nim odrapana elewacja, koszty generuje ogrzewanie, okna są nieszczelne. W nowym budynku znajdzie się miejsce na 10 oddziałów, w każdym po 25 dzieci. Do tego plac zabaw, parking, nowe ogrodzenie i zieleń.

Na  inwestycję magistrat otrzymał 4 mln zł dofinansowania, ale budowa może kosztować około 10 mln zł. Skąd brakujące 6 mln zł? Burmistrz Andrzej Katarzyniec zaznacza, że bez kredytu  miasto nie da rady sfinansować inwestycji w ciągu dwóch lat. A musi ją oddać z końcem przyszłego roku.  W tym roku inwestycja będzie finansowana z rządowych środków, w kolejnym z kredytu. Ostateczny koszt będzie znany poznamy po opracowaniu dokumentacji .

Dziś dług Żagania wynosi ok. 21 mln zł i jak podkreśla burmistrz, kolejne 6 mln zł kredytu nie jest zagrożeniem dla finansów miasta.

Cieszy się dyrektorka Szóstki, Beata Niemiec.  –  Dziś 250 dzieci w 10 grupach rozmieszczonych jest w trzech budynkach, licząc pobliską SP nr 7. To duży dyskomfort w kierowaniu placówką.

komentarze »
  1. Olo 13 kwietnia 2021 10:55 - Odpowiedź

    Za 10 milionów chyba można więcej wybudować niż przdszkole. Uważam, że kwota jest zawyżona. Za takie pieniądze można wybudować apartamentowiec nad morzem.

  2. Andrzej 18 kwietnia 2021 08:11 - Odpowiedź

    0 wyobraźni, 0 pomysłu na miasto ma Katarzyniec niestety
    Kolejne lata zmarnowane dla Zagania.

Napisz komentarz »