REKLAMA

Samorząd

Wybory przełożone

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: jb

Po raz piąty przełożono termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Wymiarki.

Wojewoda wyznaczył je tym razem na 9 maja. Wybory po raz pierwszy miały się odbyć 20 maja ub. roku po tym, gdy radny Jarosław Dulęba wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Wymiarkach. Ostatni termin wyznaczony był na niedzielę, 11 kwietnia, ale po raz kolejny ze względu na falę koronawirusa, wojewoda ten termin przełożył.

Radny musiał zrzec się mandatu. Od tamtego czasu radni w gminie obradują w czternastoosobowym składzie. W gminie są jednomandatowe okręgi wyborcze, więc swojego przedstawiciela do rady będą wybierać wyłącznie mieszkańcy Witoszyna Górnego. Uprawnionych do głosowania jest tam 112 osób.

Już w ub. roku zarejestrowano w gminie dwa komitety wyborcze. KWW „Henryk Kinal Witoszyn Górny” wystawia Henryka Kinala (66 l.), a KWW „Razem dla Witoszyna Górnego” reprezentuje sołtys i były radny, Zbigniew Żabiński (54 l).

Do wtorku, 4 maja, mogą się do komisarza wyborczego zgłaszać ci, którzy chcieliby zagłosować korespondencyjnie. Zakończenie kampanii wyborczej tym razem 7 maja.

Napisz komentarz »