REKLAMA

Zdrowie

Oddaj krew

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: mk

Motocykliści z Black Eagles MC Poland szykują się do otwarcia nowego sezonu. Już tradycyjnie będą zbierać krew w żarskim rynku, wspólnie z Zielonogórskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Na żarskim rynku w sobotę (17.04) ma się odbyć akcja żarskich motocyklistów z formacji Black Eagles MC Poland. Do tej pory udało się zebrać setki litrów krwi, która ratuje życie. Ostatnia, XI akcja moto krwi odbyła się w kwietniu 2019 roku. Zebrano wtedy 26,5 litra krwi. Oddało ją 59 osób.

– W tym roku, przy reżimie sanitarnym jeżeli uda nam się zebrać krew od 40 osób, to będzie to bardzo dobry wynik -mówi Bernard Pyrkowski, prezydent Black Eagle MC Poland – W tym roku, oczywiście ze względów sanitarnych imprezy nie będzie, ale dla każdej osoby, która odda krew będzie przygotowany upominek.

Impreza organizowana jest z Zielonogórskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Do Żar, przyjedzie specjalny autobus (od 9 do 15), w którym będzie można oddać 450 ml krwi. Wcześniej lekarz przeprowadzi wywiad.

Napisz komentarz »