REKLAMA

Sport

IV liga wraca do gry!

Opublikowano 09 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po trzech tygodniach przerwy, w sobotę (10 kwietnia) rozgrywki wznowią piłkarze IV ligi, w tym piłkarze Czarnych Żagań oraz Piasta Iłowa.

Wzorem klubów z klasy okręgowej, również te czwartoligowe przedstawiły Lubuskiemu Związki Piłki Nożnej deklaracje o podpisaniu umów stypendialnych z piłkarzami a także możliwość gry na obiektach sportowych. – To było konieczne, aby ominąć obostrzenia wprowadzone przez rząd i wznowić rozgrywki już od najbliższego weekendu  – mówi Robert Skowron, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.  – Czwartoligowcy mają do rozegrania już trzy zaległe kolejki. Kolejne zaległości mogły wstrząsnąć ligowym kalendarzem. Choć mamy wolne terminy w czerwcu i lipcu, to jednak próbując spełnić warunki omijające lockdown, chcemy wznowić rozgrywki.

W sobotę (10 kwietnia) odbędzie się siedem z dziewięciu zaplanowanych kolejek, w tym dwa – z udziałem naszych drużyn. MKS Czarni Żagań 1957 (aktualnie 12. miejsce w tabeli) zagra z rezerwami Lechii Zielona Góra a Piast Iłowa  (14. miejsce w tabeli) – Odrą Nietków.  Oba spotkania, podobnie jak reszta, rozpoczną się o godz. 16.00. W pozostałych meczach Meprozet Stare Kurowo podejmie Tęczę Krosno Odrzańskie, Stal Sulęcin – Dąb Przybyszów, Pogoń Skwierzyna zagra z KS Stilon Gorzów Wielkopolski a  Polonia Słubice z – Syrena Zbąszynek. Nie odbędą się dwa mecze, z udziałem Spójni Ośno Lubuskie i Arki Nowa Sól oraz Ilanki Rzepin i Czarnych Witnica. – W Spójni zarząd klubu podał się do dymisji i nie ma osób decyzyjnych, aby spełnić wymagane kryteria. Swoje problemy mają też Czarni Witnica. Aktualnie czekamy, aż to wszystko się tam ułoży – dodaje prezes LZPN-u.

 

 

Napisz komentarz »