REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zamienią szkołę w dom pomocy?

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: nk

W budynku po szkole przy ul. Staszica w Żarach urzędnicy planują utworzyć Dom Pomocy Społecznej dla mieszkańców 5 gmin.

Częstotliwość zmian pomysłów wśród żarskich włodarzy jest piorunująca. Niestety wiąże się to z wywalaniem pieniędzy w błoto. Tak było z remontem i dostosowaniem do potrzeb przedszkola części budynku w SP nr 3 przy ul. Parkowej,  a następnie przekazanie całości obiektu dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który rozpoczął kolejny remont, żeby dostosować budynek do własnych potrzeb. Podobnie może być z budynkiem po szkole przy ul. Staszica. Urzędnicy uznali, że nie potrzebują tego obiektu i ponieśli koszty na przygotowanie go do sprzedaży, a teraz pojawia się pomysł, żeby go jednak nie sprzedawać i wykorzystać do utworzenia Domu Pomocy Społecznej.

Już doszło do spotkania włodarzy z Żar i Żagania, którzy dyskutowali na temat utworzenia wspólnego DPS. Do rozmów mają był włączone gminy wiejskie Żary i Żagań oraz gmina Iłowa.

DPS powstałby w budynku po byłej szkole przy ul. Staszica w Żarach. Co prawda budynek wystawiony jest na sprzedaż, ale cena wywoławcza ponad 4 mln zł, sprawia, że nawet urzędnicy mają wątpliwości, czy uda się znaleźć kupca.

– Jeżeli nie uda się sprzedać budynku, to więcej go nie będziemy wystawiali na sprzedaż po obniżonej cenie, tylko wykorzystamy do utworzenia DPS – mówi Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar. W samych Żar jest około 80 osób, które są umieszczone w różnych DPS-ach. Najbliższy mieści się w Lubsku.

Napisz komentarz »