REKLAMA

Zdrowie

Zaszczepią na Wodniku

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Basen „Wodnik” w Żarach będzie punktem szczepień przeciwko COVID-19. – Jak pozwolą, to pływalnie też będzie otwarta, bez względu na to, czy na basenie będzie punkt szczepień czy nie. – nie widzi przeszkód Andrzej Markulak, szef żarskiego MOSRiW.

W powiecie żarskim jest 16 punktów szczepień przeciwko COVID-19. 5 w Lubsku, 4 w Żarach i przynajmniej po jednym w każdej gminie. Teraz powstaną kolejne – w szkole podstawowej w Brodach oraz na pływalni „Wodnik” w Żarach.

– Pływalnia ma dobre zaplecze, leży na dużym osiedlu, obok jest wygodny parking. – mówi Józef Radzion, starosta żarski – Rozważaliśmy też szkoły czy sale sportowe, ale wybraliśmy „Wodnik”. Punkt musi być gotowy na 19 kwietnia.

Za szczepienie na „Wodniku” odpowiedzialny będzie zespół ze Szpitala na Wyspie.

– Pomogą nam też strażacy, którzy mają uprawnienia ratowników. – dodaje starosta

Ile osób dziennie będzie mogło się zaszczepić na pływalni?

– Na początek będziemy szczepić na basenie 200 osób dziennie. Moglibyśmy szczepić więcej osób, ale nie ma odpowiedniej liczby szczepionek. Wszystko się okaże, gdy się dowiemy ile szczepionek dostaniemy i czy będą to amerykańskie szczepionki jednodawkowe czy dwudawkowe jak do tej pory -dodaje J. Radzion

Na razie baseny są zamknięte do 9 kwietnia.

– Jeżeli po 9 kwietnia pozwolą nam otworzyć pływalnie, to nasza też będzie otwarta, bez względu na to czy na basenie będzie punkt szczepień czy nie. – mówi Andrzej Markulak, dyrektor Ośrodka Sportu Rekreacji i Wypoczynku w Żarach – Tak to sobie zorganizujemy, że jedno drugiemu nie będzie przeszkadzać.

Napisz komentarz »