REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

Przekraczamy punkt krytyczny

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Mówi płk lek. med. Artur Lipczyński, komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach, specjalista chorób zakaźnych, konsultant wojskowej służby zdrowia w dziedzinie chorób zakaźnych. W rozmowie z gazetą Regionalną opowiada o sytuacji w szpitalu i trzeciej fali epidemii COVID-19. I przyznaje: – Przez wiele lat pracowałem na oddziale zakaźnym, internie i pulmonologii, ale nigdy do tej pory nie widziałem tak dużej liczby osób duszących się.

Jak pracuje teraz szpital? Gdzie widzi pan największe problemy?

Artur Lipczyński, komendant 105. Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach: Praca szpitala, od kiedy panuje pandemia jest całkowicie zmieniona. Staramy się prowadzić normalną działalność leczniczą i diagnostyczną. Szpital ma łącznie 320 łóżek dla wszystkich pacjentów. Natomiast część naszych oddziałów szpitalnych, zarówno w Żarach jak i Żaganiu, decyzją wojewody lubuskiego przeznaczona jest dla chorujących na COVID-19. Cała filia w Żaganiu, 80 łóżek, jest dedykowana pacjentom covidowym. Łóżka pracują na okrągło, obłożenie jest na poziomie 97-100%. Co wypiszemy pacjenta, natychmiast na jego miejsce trafia kolejny, który wymaga leczenia, tlenoterapii. Oddziałem dedykowanym dla pacjentów COVID-19 w Żarach jest odział chorób wewnętrznych, który już kolejny miesiąc walczy z tą ciężką chorobą u naszych pacjentów. Od poniedziałku (29.03 – przyt.red.) cały budynek bloku 5a, tam gdzie jest chirurgia, urologia i intensywna terapia, również jest przeznaczony dla pacjentów z COVID-19.  Dla pacjentów z COVID-19 w Żarach jest 84 łóżek.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1015

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »