REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Musiał uciekać

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: mk

O włos od ogromnej tragedii. Młody kierowca uciekł na pobocze, by nie zderzyć się z rozpędzonym audi, które go brawurowo wyprzedzało.

Młody kierowca renault megane błyskawicznie ratował się ucieczką na pobocze, by nie zderzyć się z audi, które wyprzedzało sznur samochodów, nie zważając na te jadące z naprzeciwka. Do wypadku doszło w środę (31.03) około godziny 14.20 na trasie z Marszowa do Żagania.

Samochody jechały w kierunku Żagania. Obaj kierowcy zaczęli hamować w tym samym czasie. Kierowca megane, by ratować sytuację, odbił mocno w prawo przelatując przez rów i uderzając w drzewo.

Pędził prosto na nas

– Widziałam wszystko dokładnie – opowiada Izabela Klimas- Niekało, właścicielka szkoły nauki jazdy, która z kursantką jechała z naprzeciwka. – Samochód pędził prosto na nas. Po drodze jechało auto, które ma wmontowane ograniczenie prędkości. Sznur samochodów wyprzedzał go na trzeciego. Ten z meganki ratował się, jak mógł. No szczęście w nieszczęściu, że uderzył między drzewa. Czarne audi, która doprowadziło do wypadku pojechało dalej. – opowiada I. Klimas- Niekało.

Policja wyjaśnia sprawę wypadku. Droga przez godzinę była zablokowana. Strażacy kierowali ruchem, który odbywał się wahadłowo. Kierowca megane wyszedł z auta o własnych siłach. 

Napisz komentarz »