REKLAMA

Samorząd

Żagań w bratkach

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po roku przerwy, spowodowanej pandemią, w Żaganiu ruszyła akcja „Bratek dla Żagania”. To już szósta edycja sadzenia kwiatków w centrum miasta.

Na razie bratkami zostały obsadzone gazony i klomby na Placu Słowiańskim i ul. Warszawskiej. W najbliższym czasie kwiatki pojawią się w Rynku.

– Po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami, postanowiliśmy powrócić do naszej lokalnej tradycji, wiosennej akcji na rzecz miasta.  Jak zwykle, w akcję „Bratek dla Żagania” ochoczo włączyły się dzieci z przedszkola nr 5, które obsadziły kwiatkami gazony na Pl. Słowiańskim – mówi inicjatorka akcji, Jadwiga Jastrzębska. – Wsparła nas spora grupa mieszkańców, w tym przedsiębiorców. Niestety, do akcji włączyła się tylko niewielka grupa radnych. Przez pandemię, mamy połowę tego, co w ubiegłych latach, ale i tak dzięki tym bratkom Żagań wypiękniał. Brakuje bratków do obsadzenia ul. Słowackiego i Brackiej.

Bratki można przynosić do biura J. Jastrzębskiej przy pl. Słowińskim 6. Może być jedna sadzonka, może być więcej – wszystko zależy od chęci i hojności.

Napisz komentarz »