REKLAMA

Samorząd

Burmistrz zrobi nam łąkę kwietną

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po tym, jak miasto nie znalazło kupca na działkę przy ul. Brackiej i Długiej w Żaganiu, burmistrz postanowił zrobić z niej tzw. łąką kwietną.

Jak już informowaliśmy, fiaskiem zakończył się przetarg 16 marca  na sprzedaż działki w centrum miasta.

– Nikt się nie zgłosił. Potencjalnych inwestorów chyba odstraszyła sąsiednia działka, na której jeden z naszych przedsiębiorców ma problem z zainwestowaniem i budową budynku (przez przedłużające się prace archeologiczne odsłoniętych pomieszczeń piwniczych – red.) – mówi burmistrz Andrzej Katarzyniec. –  Przetarg będziemy powtarzać, może raz, może jeszcze kilka razy, przy czym musimy pamiętać, że pod ziemią mogą znajdować się podobne utrudnienia technologiczne.

Nie będzie nowej kamienicy, będzie za to… łąka kwietnia. Plac między Długą a Bracką zapełni się chabrami, makami, maciejką, firletką a także trawami typu kostrzewy.   Owady będą miały co pylić. 

– Będzie to pierwsza kwietna łąka w Żaganiu, której się nie wykasza – zdradził burmistrz radnym z komisji gospodarki. – Dziś ten wielki klomb wygląda brzydko. Pojawia się duża ilość spacerowiczów z pieskami. – mówi spostrzegawczy burmistrz i dodaje: – A tak pieski będą mogły powąchać kwiatuszka.

Napisz komentarz »