REKLAMA

Kultura, Oświata

Zakończyli nabór

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Zakończył się nabór do miejskich przedszkoli w Żarach. Nie wszystkie dzieci pójdą do przedszkoli, które wybrali dla nich rodzice. W Żaganiu wyniki naboru będą ogłoszone 14 kwietnia.

Zakończył się nabór do przedszkoli w Żarach. Dobra informacja jest taka, że miejsca wystarczyło dla wszystkich dzieci. Niestety, nie wszyscy pójdą do wymarzonego przedszkola.

– Cześć dzieci nie pójdzie do przedszkola pierwszego wyboru – informuje Elżbieta Maj, naczelnik wydziału oświaty UM w Żarach – Musieliśmy dokonać przesunięć, ale wszystkie dzieci są zakwalifikowane. – informuje E. Maj

We wszystkich żarskich przedszkolach publicznych łącznie  było 213 miejsc w grupie 3- latków, 36 miejsc w grupie 4-latków, 31 miejsc dal w 5-latków i 13 dla 6- latków.

– Do przedszkola nr 10 im. Bajki przy ulicy Okrzei w Żarach od nowego roku szkolnego będzie chodzić 75 nowych dzieci. – wylicza Danuta Raniszewska, dyrektor przedszkola

Do środy (7.04) rodzice będą mieli czas na potwierdzenie deklaracji. Jeżeli tego nie zrobią, będzie to równoznaczne ze zrezygnowaniem z miejsca. Ostateczna liczba dzieci przyjętych do danego przedszkola, zostanie ogłoszona w środę (14.04).

Po jednej grupie

Do 9 kwietnia przedszkola dla większości dzieci są zamknięte przez epidemię. W każdym żarskim przedszkolu utworzono grupę dla dzieci, które posiadają zaświadczenie o potrzebie stacjonarnego kształcenia i dla dzieci, których rodzice pracują przy zwalczaniu epidemii czyli lekarzy, ratowników, strażaków, policjantów i pielęgniarek.

– Teraz podczas zaostrzenia zasad w naszym przedszkolu było 10 podopiecznych w poniedziałek (29.03), mamy deklaracje od jeszcze 5 rodziców, więc po świętach spodziewamy się, że dzieci będzie 15. – dodaje D. Raniszewska

W pozostałych przedszkolach w mieście, sytuacja wygląda podobnie.

– W każdym naszym przedszkolu jest jeden taki odział, przebywa na nim od 10 do 15 dzieciaczków – mówi E. Maj.  

Zapisują na zajęcia

W Żaganiu trwają przygotowania do przyjęcia przedszkolaków w kolejnym roku szkolnym. Miasto ma przygotowane 164 miejsca dla trzylatków. Rodzice mogli zapisywać je do 26 marca.

-Trwa weryfikacja złożonych wniosków, widzimy jednak, że jest ich mniej niż przygotowanych przez nas miejsc. Sprawdzamy wnioski, bo zdarzają się sytuacje, że rodzic to samo dziecko zapisał do kilku przedszkoli – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 14 kwietnia.

Napisz komentarz »