REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

My pracujemy. Wy zostańcie w domach

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Ratownicy, strażacy, lekarze. Oni świąt nie mają. Gdy my zasiądziemy do wielkanocnego stołu, oni będą pracować. Dla nich to nic niezwykłego, ale my możemy im pomóc i sprawić, że wielkanocna służba będzie spokojna.

To oni stoją na pierwszej linii frontu. Stawiają się na swoich dyżurach i na służbie. Ratownicy, strażacy i lekarze ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Żarach.  Dla nich świąteczne dni będą takie jak zawsze. 

– Nie powiesimy na naszych drzwiach kartki „nieczynne” i nie pójdziemy do domu- mówi Urszula Fillinger z SORu – W święta jest zawsze dużo pracy, ale po to tu jesteśmy, by pomagać. – dodaje

W święta na dyżurze stawią się też ratownicy i lekarze pracujący w Pogotowiu Ratunkowym w Żarach i Żaganiu.

– Oczywiście, że będziemy pracować w święta – mówi Łukasz Wawrzyniak, ratownik medyczny i szef ratowników – To dla nas dzień, jak każdy inny. Bardzo byśmy chcieli, żeby to były spokojne dyżury, ale teraz podczas pandemii nie ma takich. Liczę na to, że w święta nie będzie wypadków, bo mieszkańcy posłuchają apeli i zostaną w domach. – dodaje ratownik.

Na służbie jak zawsze stawią się strażacy. 

– My pracujemy, ale wy zostańcie w domach. Nie dla nas, bo straż pożarna zawsze pracuje 24 godziny na dobę w pandemii i bez, ale dla siebie. Apelujemy przede wszystkim o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu. – mówią strażacy z III zmiany PSP w Żarach.

Napisz komentarz »