REKLAMA

Samorząd

Urząd w sztabie dywizji

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Pałacyk na pl. Słowiańskim im się znudził. Żagańscy urzędnicy chcą nowej, większej siedziby. Czy uda się z rozmachem przeprowadzić ich do byłego sztabu dywizji Czarnej Dywizji?

Magistrat chce przejąć trzy budynki w obrębie ul. Traugutta, wraz  z placem manewrowym i parkingiem od Rejonowego Zarządu Infrastruktury, który nimi administruje.  – Czy to dalej realny pomysł? – dopytywał na komisji gospodarki Rady Miasta radny Jakub Witek.

– Sprawa jest cały czas aktualna, ale trochę spowolniona przez pandemię – oznajmił burmistrz Andrzej Katarzyniec. – Pierwszy etap już przeszliśmy, obecnie w kolejnym, będziemy wnioskować o zgodę do wspólnoty mieszkaniowej z budynku, która przylega do sztabu dywizji. W sumie chcemy przejąć trzy budynki po sztabie dywizji. Byłoby to bardzo dobre rozwiązanie na nową, większą siedzibę Urzędu Miasta.

Burmistrz dodał, że oprócz Urzędu Miasta z Placu Słowiańskiego i jego wydziałów z Żagańskiego Pałacu Kultury oraz pałacyku przy ul. Jana Pawła II w budynkach przy ul. Traugutta znalazłyby się nowe siedziby Straży Miejskiej, miejskich spółek czy różnego rodzaju stowarzyszeń. – Wraz  z budynkami przejęlibyśmy duży plac i parking – dodaje. – Przez covid utknęły rozmowy z właścicielem a także wspólnotą mieszkaniową, które członkowie muszą się opowiedzieć w tej sprawie, na zebraniu. Ze względu na brak możliwości zorganizowana takiego spotkania z udziałem kilkudziesięciu osób, musimy po prostu  czekać – podkreślił Katarzyniec.

Ile miasto zapłaci RZI za nieruchomości przy ul. Traugutta? Tego jeszcze nie wiemy.  Za to  dotychczasowy budynek Urzędu Miasta na placu Słowiańskim miałby zostać zaadaptowany na Muzeum Ziemi Żagańskiej.

Napisz komentarz »