REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Będą Gryżyce zamiast basenu

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Żagania deklaruje, że zdąży z przygotowaniem terenu kąpieliska na Gryżycach, do 15 czerwca br. Inwestycja, wraz z projektem wyniesie ok. 90 tys. zł.

Przypomnijmy – burmistrz pochwalił się inwestycją już w listopadzie ubiegłego roku i od tego czasu… cisza.  O pomyśle przypomniał mu radny Jakub Witek. – Panie burmistrzu, proszę się pochwalić, jak tam Gryżyce? – dociekał.

– Ten teren obecnie jest pod specjalnym nadzorem – zaznaczył burmistrz Andrzej Katarzyniec. – Jestem przekonany, że strzeżone kąpielisko będzie funkcjonowało już od 15 czerwca.

Póki co, miasto podpisało pięcioletnią umowę z Polskim Związkiem Wędkarskim na dzierżawę terenu w obrębie stawu nr 5, na Gryżycach, przy którym zostanie zorganizowany teren rekreacyjny.  Działka ma zostać uporządkowana, a dno stawu zostanie ukształtowane i wypłycone na potrzeby kąpieliska.  – Plaża będzie poszerzona i wyrównana. Na akwenie stanie pomost i zostaną wyznaczone specjalne strefy: bezpieczna dla małych dzieci oraz dla umiejących pływać. Bezpieczeństwa mieszkańców będą strzegli ratownicy – obiecuje burmistrz.

Zostanie też utworzonych kilka innych stref: gastronomiczna, rekreacyjna z placem zabaw oraz zaplecze sanitarno-socjalne (toalety, przebieralnie, wypożyczalnia sprzętu wodnego). Wyznaczone zostaną także bezpłatne miejsca parkingowe. Korzystanie z kąpieliska będzie darmowe dla dzieci, osób z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz weteranów. Dla pozostałych burmistrz zapewnia, że będzie tylko symboliczna opłata.

Gryżyce mają zastąpić mieszkańcom brak kąpieliska przy ul. Niepodległości, które zostało zamknięte na cztery spusty, z powodu złego stanu technicznego niecki. Na jego modernizację miasto szuka dofinansowania z zewnątrz, szacując koszt budowy basenu na ok. 10 mln zł.

Napisz komentarz »