REKLAMA

Samorząd

Nowa skarbniczka

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: jb

Helena Mazur nie jest już skarbnikiem gminy Gozdnica. Pełniła tą rolę od 2014 roku.

Skarbniczka od jesieni ubiegłego roku była na zwolnieniu lekarskim. W grudniu gmina utworzyła stanowisko zastępcy skarbnika, żeby w ogóle udało się skonstruować budżet gminy na 2021 rok. Gozdnica jako jedyna gmina w powiecie żagańskim przyjmowała budżet na ten rok dopiero w styczniu.

H. Mazur nie wróci już do pracy, złożyła wniosek o przejście na emeryturę.

Radni odwołali ją z tego stanowiska w poniedziałek, 29 marca.

-Nasza współpraca z panią skarbnik była świetna. Wszystkie jej propozycje zmian w budżecie były napisane tak, że nie musieliśmy być ekonomistami, żeby je zrozumieć – mówiła Krystyna Mulik, przewodnicząca rady.

Ze względu na stan zdrowia sama H. Mazur nie przyjechała na oficjalne pożegnanie, przesłała swoje podziękowania.

Na tej samej sesji radni, na wniosek burmistrza, powołali Jadwigę Nowak na stanowisko skarbnika gminy. J. Nowak była wieloletnią skarbniczką gminy Szprotawa. Pełniła rolę zastępcy skarbnika od grudnia ubiegłego roku i to ona tworzyła gminny budżet.

-Dziękuję za zaakceptowanie mojej osoby na to stanowisko i tym samym umożliwienie mi współpracy z państwem na rzecz rozwoju gminy. Mam nadzieję, że moje doświadczenie w samorządzie gminnym pozwoli mi na podejmowanie właściwych decyzji i realizowanie powierzonych mi zadań – mówiła J. Nowak.

Nowa skarbniczka zarobi na tym stanowisku tyle, co jej poprzedniczka, czyli ok. 6 tys. zł.

Przez powołanie nowego skarbnika nie będzie już potrzebne stanowisko zastępcy skarbnika. -Stanowisko zastępcy utworzyliśmy awaryjnie na czas, gdy poprzedni pani skarbnik była na zwolnieniu lekarskim, a my musieliśmy skonstruować budżet. Nikogo nie będziemy zatrudniać na to miejsce, zostanie ono zlikwidowane – mówi burmistrz Krzysztof Jarosz.

Napisz komentarz »