REKLAMA

Sport

Medale na macie

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kolejny udany weekend mają za sobą zapaśnicy Agrosu Żary. W sobotę złoto wywalczyła Izabela Gronkowska, dzień później po medale sięgnęli Wojciech Kuźmiak i Gracjan Jedut.

Izabela świetnie spisała się w Dolnośląskiej Ligi dzieci i młodziczek, w zapasach kobiet w Boguszowie-Gorcach.  Wychowanka Agrosu po bardzo udanych pojedynkach wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 54 kg.  Iza pokazała sportowy charakter i mimo jednej porażki w grupie eliminacyjnej nie odpuściła i wygrała pozostałe pojedynki. Z kolei jej klubowa koleżanka, Klaudia Nowak zajęła 5. miejsce w kategorii do 50 kg. Wynik bardzo dobry, jak na debiut na zapaśniczej macie.

– Nasza debiutantka pokazała się z bardzo dobrej strony i jesteśmy pewni, że praca treningowa w wykonaniu Klaudii idzie w dobrym kierunku i z turnieju na turniej będzie jeszcze lepiej – podkreśla Bogdan Kępiński, dyrektor żarskiego klubu.

Dzień później wychowankowie Agrosu pozazdrościli koleżankom udanych występów i zabłysnęli w Pucharze Polski kadetów w Raciborzu. I tak, Wojciech Kuźmiak zdobył brąz w kategorii do 48 kg, choć był o włos od finału. Marzenia o złocie przekreśliła jednak przegrana jednym punktem w pierwszej walce.  Wychowanek Agrosu nie zrezygnował jednak z przepustki  do reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

Brązowy krążek wywalczył również Gracjan Jedut, który w eliminacjach pokonał m. in.  zdobywcę pierwszego Pucharu Polski. Po nieznacznej przegranej w walce półfinałowej, a w pojedynku o brąz pokonał faworyta imprezy – reprezentanta klubu z Kostrzyna. Zrobił to w kapitalnym stylu, przez przewagę techniczną w stosunku 10:1.

O mały włos, a Agros wywalczyłby trzeci brąz, ale Hubert Mleczko przegrał swoją walkę z rywalem z  Raciborza.  – Najmłodszy z zawodników Agrosu, Wiktor Terpiński odpadł w eliminacjach, ale zdobył kolejne doświadczenie, jakie może się w przyszłości przydać temu utalentowanemu zawodnikowi – dodaje B. Kępiński.

Napisz komentarz »