REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Jak chcesz uderzyć psa, kij znajdziesz

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Starej Koperni (gm. Żagań) poskarżyli się samemu prezydentowi RP, że starosta żagański nie wykonał przebudowy głównej drogi powiatowej we wsi, choć obiecał to przed wyborami samorządowymi, w których startował na wójta gminy. Petycja wróciła do starostwa. I rozpętała wśród radnych burzę.

Przypomnijmy, wedle uchwały zarządu powiatu z 2016 r., droga miała zostać wyremontowana w latach 2018-20. Starostą był wtedy Henryk Janowicz, który dwa lata później przegrał wybory na wójta gminy Żagań i od tego czasu temat przebudowy ucichł. Mieszkańcy poczuli się oszukani i naskarżyli na niego, do samego prezydenta RP, podkreślając, że droga jest w coraz gorszym stanie, stwarza zagrożenie dla pieszych, jest bardzo wąska i dziurawa. Skargę na bezczynność zarządu powiatu kancelaria zwróciła wojewodzie, a ten  polecił się nią zająć radnym powiatowym. Teraz skargę mieszkańców rozpatrywała komisja ds. skarg, wniosków i petycji. Dwóch radnych było za uznaniem jej za zasadną, dwóch – przeciw. Piąty radny się wstrzymał. Powstał pat.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 570

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »