REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Przestańcie śmiecić

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: jb

Opony, plastikowe butelki, worki ze śmieciami a nawet .. okna można znaleźć powyrzucane w okolicy ul. Kopernika w Małomicach.

-Chodzę tam na spacer i jestem przerażona, jak wygląda to miejsce – mówi nam nasz czytelnik, który sfotografował śmieci.

Kawałek dalej bobry budują żeremie, muszą pływać w wodzie pomiędzy śmieciami. – Nie wiem dlaczego ktoś wyrzuca śmieci w taki sposób, kiedy są punkty  w gminie, gdzie można oddać je bezpłatnie. Żeby wyrzucić śmieci w rejonie Kopernika, trzeba tam dojechać, taki sam wysiłek to byłby dojazd do PSZOK. Nie rozumiem tych, którzy pozbywają się śmieci w taki sposób – dodaje.

O interwencję poprosiliśmy w Urzędzie Miasta.

– Około 30 lat temu było w tej okolicy wysypisko śmieci. Niestety, coraz częściej zdarza się, że ktoś wpada na pomysł, że znowu tam pojedzie i wyrzuci sobie śmieci. Podeślemy tam kolejny raz pracowników, żeby obejrzeli to miejsce. Musimy sprawdzić, czy wszystkie działki, na których są te śmieci podlegają pod urząd miasta czy część już nadleśnictwa. Wszystko to, co jest na naszym terenie będziemy musieli usunąć i opłacić. Trzeba będzie je uprzątnąć, posegregować i wywieźć. Pójdą na to pieniądze z gminnego budżetu  – mówi burmistrz Małgorzata Sendecka. -Ciężko reagować na takie sytuacje, kiedy wiadomo, że śmieci można oddać do PSZOK. Przyjmujemy nawet po 8 opon samochodowych rocznie na gospodarstwo, więc to nie jest problem, że nie ma gdzie takich odpadów zostawić. Widocznie jak ktoś woli podrzucać śmieci w krzakach liczy na jakąś dodatkową adrenalinę w obawie przed złapaniem.

Napisz komentarz »