Spacerku nie było

Opublikowano 02 kwietnia 2021, autor: Piotr Piotrowski

Budowlani Lubsko pokonali 4:1 jedną z najgorszych drużyn klasy okręgowej i zostali liderem rozgrywek. Sobotni mecz (27.03.) wcale nie był spacerkiem dla podopiecznych Roberta Ściłby.

Pojedynek z GKS-em Siedlisko Budowlani zaczęli wyśmienicie, bo już w 1. minucie, w podbramkowym zamieszaniu do siatki trafił Radosław Romanowski, który wrócił do Budowlanych z wypożyczenia w Promieniu Żary. Powrót udany, bo zawodnik jeszcze kilkakrotnie zagroził bramce rywali. Wydawało się, że piłkarze z Lubska pójdą za ciosem i do przerwy będą prowadzili kilkoma golami. Nic z tego. To GKS przejął inicjatywę, zaczął częściej atakować. W 17. minucie mógł wyrównać, ale piłka po strzale napastnika gości odbiła się od poprzeczki.  Rywalom z Siedliska skrzydła podcięła druga bramka Budowlanych, zdobyta po jednej z kontr. W 27. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał Patryk Oliasz, z bliska posyłając piłkę do siatki, która kozłując, zmyliła golkipera GKS-u.  W drugiej połowie goście zdobyli gola, po akcji Janusza Lotko, w 58. minucie. Na więcej jednak nie pozwoli Budowlani, którzy swoją przewagę udokumentowali  kolejnymi bramkami, Marcina Piecha i Dariusza Siwika.

– Drużyna z Siedliska już chyba pogodziła się ze spadkiem i nie miała nic do stracenia. Jej piłkarze grali na luzie, chcieli pokazać się z jak najlepszej stronie. Nawet strata gola ich nie złamała. Próbowali wyrównać, szarpali. My z kolei byliśmy trochę zdekoncentrowani. Przed te pandemiczne obostrzenia, jeszcze dwa dni przed meczem nie byliśmy pewni, czy w ogóle wybiegniemy na boisko – mówi Robert Ściłba, trener Budowlanych.

Budowlani Lubsko – GKS Siedlisko 4:1 (2:0)
bramki: Romanowski (1. min), Oliasz (27. min), Piech (77. min), Siwik (89. min)
Budowlani: Kondycki – Skrobania, Siwik, Dynowski (od 87. min Gawron), Piech, Wypchło, Borowski (od 70. min Wójcik), Romanowski (od 69. min Sadowski), Kozioł (od 75. min Trziszka) – Borysiewicz (od 46. min Voitsekhovsky), Oliasz (od 46. min Krajewski)