REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Zamykają fryzjerów i kosmetyczki

Opublikowano 26 marca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Salony fryzjerskie i kosmetyczne od soboty (27 marca) znowu zostaną zamknięte.- Twardy lockdown nie powinien nas dotyczyć. To nie w naszych salonach szerzy się epidemia – mówią zgodnie żagańscy fryzjerzy i kosmetyczki.

Salony nie będą działać co najmniej do 9 kwietnia. Pani Anna, fryzjerka z salonu przy ul. Keplera przyznaje, że przez rok trwania pandemii nikt z klientów nie zakaził jej koronawirusem.

– Testowałam się przez ten czas i miałam negatywny wynik. W naszym zakładzie przestrzegamy jest reżim sanitarny, zachowany jest dystans, odpowiednia liczba klientów, są środki higieny – mówi. – Uważam, że twardy lockdown nie powinien nas dotyczyć.

– Dla nas to tylko kolejne straty, szczególnie teraz, gdy w okresie przedświątecznym jest więcej klientów – dodaje Beata Adamczyk, właścicielka salonu fryzjerskiego „Wenus” przy ul. Słowackiego. – Nie rozumiem do końca tych obostrzeń. Przecież w sklepach spożywczych czy drogeriach jest znacznie więcej klientów, u nas umawiają się oni na konkretne terminy, indywidualnie.

-Szkoda, że rząd ogłosił ten lockdown raptem dwa dni przed wprowadzeniem go w życie. Mam sporo zapisów na zabiegi, szczególnie teraz, przed świętami. Trzeba je odwoływać lu przekładać na inne terminy – dodaje Elżbieta Stengert z salonu kosmetycznego „Makijaż z pazurem”, przy ul. Słowackiego. – Przecież my pracujemy w systemie jeden pracownik na jednego klienta. Myślę, że  w supermarketach jest większe ryzyko zakażeń. Jak ktoś nie czuje się dobrze, jest przeziębiony czy ma objawy typowe dla Covid-19, to przecież odwołuje wizytę. Dlatego nie rozumiem tych obostrzeń dla naszej branży.

– Byłem przygotowany na takie obostrzenia. Pytanie tylko, czy w ślad za kolejnym, twardym lockdownem, pójdzie jakaś pomoc z rządu, w ramach tarczy antykryzysowej? – pyta pan Paweł z salonu fryzjerskiego w Rynku.

Napisz komentarz »