REKLAMA

Kultura, Oświata

Dyrektor z jajami

Opublikowano 26 marca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Łukasz Matyjasek ma ogromne jaja… wielkanocne. Myślał. Myślał i wymyślił jak tanio, ale z przytupem udekorować staw w parku przy Alei Jana Pawła II.

Nowy dyrektor, nowe pomysły. Łukasz Matyjasek, dyrektor Żarskiego Domu Kultury ma rozmach. Dzięki niemu już we wtorek (23.03) na stawie w parku przy al.Jana Pawła II pojawiła się pływająca platforma wielkanocna. No na bogato! Bezpośredni nadzór nad instalacją przejął  sam pan dyrektor. Baa! Dyrektor prężył się, napinał i jajkiem pod wiatr na żyłce wywijał. Niczym lassem kręcił styropianowym jajem nad głową, by dorzucić je do platformy. Operacja  momentami przypominała tę na otwartym sercu. Pracownicy ŻDK, dowiezieni busem wstrzymywali oddech, gdy ich szef próbował umieścić jajko. W orzeł, a właściwe jajko – wylądowało na platformie. Artystom potrzebne było techniczne wsparcie z MOSiRu.

– Pomysł stworzenia pływającej platformy zrodził się podczas rozmowy – zdradza skromnir Ł.Matyjasek – W ŻDKu mamynarzędzia i materiały no i przede wszystkim ludzi. Znalazł się styropian, płótno, mieliśmy też paletę. Wszystko wykonaliśmy samodzielnie! Jajka i zając to stare dekoracje urzędu miasta, które tylko odnowiliśmy. – dodaje dyrektor.

Ale tak to bywa, gdy za swoją pracę kasuje się 6 tys. zł miesięcznie, to trzeba być kreatywnym, nawet jeśli przez cały dzień, będzie się ciągać po stawie jajko na żyłce.

Napisz komentarz »