REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Rozdają jak swoje

Opublikowano 26 marca 2021, autor: nk

Urząd Miasta w Żarach przystąpił do rozdawania maseczek, które dostał w związku z wprowadzeniem w woj. lubuskim obostrzeń. Łącznie do mieszkańców Żar powinno trafić około 150 tys. jednorazowych maseczek. Są rozdawane po 4 sztuki w paczce na osobę.

Do tej pory żarskich urzędników nie było stać na takie gesty. Tylko na początku pandemii zdarzyło się, że zorganizowano akcję rozdawania maseczek seniorom, ale ich ilość była tak niewielka, że dochodziło wręcz do scen dantejskich, a seniorzy byli narażeni na stanie w kolejkach po środki ochrony osobistej.

Dzielą nieswoje

Teraz urzędnicy do rozdania otrzymali 150 tys. maseczek, czyli około 4 szt. na osobę. Wyznaczono 10 punktów na terenie miasta, gdzie od środy (24.03) do dzisiaj (26.03) w godzinach od 12 do 17 są one rozdawane. Maseczki można dostać  przed Ratuszem w Rynku, w Muzeum przy pl. kard. Wyszyńskiego, Salonie Wystaw Artystycznych przy ul. Chrobrego, Orlikach przy ul. Sikorskiego i Paderewskiego, Pływalni Wodnik przy ul. Telemanna, remizie OSP przy ul. Strażackiej, przy muszli koncertowej przy ul. Wrocławskiej, w SP nr 5 przy ul. Okrzei oraz przy stadionie Promienia przy ul. Zwycięzców.

Napisz komentarz »