REKLAMA

Gospodarka

Ponad 6 mln zł na inkubator

Opublikowano 26 marca 2021, autor: nk

Fundacja Przedsiębiorczość wystąpiła do Urzędu Miasta w Żarach o zarezerwowanie ponad 6 mln zł na budowę inkubatora technologicznego.

Ponad 5 mln zł miałoby zostać wydane w 2022 roku, a ponad milion zł w 2023 r. Pieniądze mają pójść na budowę inkubatora technologicznego. Działkę o wartości 275 tys. zł ma przekazać Urząd Miasta, a budowę mają sfinansować środki unijne, o które wystąpi fundacja razem z Urzędem Miasta.

Prezesi

Prezesem Fundacji jest Małgorzata Kaczmarczyk, a jej zastępcą Artur Stępień. Według sprawozdania za 2019 rok w Fundacji było 6 etatów, a wynagrodzenie M. Kaczmarczyk, prezesa fundacji wynosiło ponad 92 tys. zł. rocznie (miesięcznie to 8 tys.zł). Artur Stępień, który jest wiceprezesem zarobił ponad 91 tys. zł.(miesięcznie to ok.7,5 tys.zł).

Rada

Szefem Rady Nadzorczej jest Marek Cieślak, radny wojewódzki z PO (dieta przewodniczącego 5 tys. zł), a jej członkami Leszek Karaś, dyrektor Złotej Strugi i Piotr Hakman, zarządca nieruchomości. W całym 2019 roku fundacja zarobiła 16 tys. 600 zł, czyli o około 70 tys. zł mniej niż w poprzednim roku. Na wynagrodzenia poszło łącznie blisko 390 tys. zł.

Zobowiązania

Fundacja miała blisko 8 mln zł zobowiązań długoterminowych,  z czego 7 mln 924 tys. zł to kapitał otrzymany z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i BGK na czas realizacji umowy i ponad 200 tys. zobowiązań krótkoterminowych.

W projekcie budowy inkubatora technologicznego Fundacja Przedsiębiorczość ma być liderem a Urząd Miasta partnerem.

Fundacja Przedsiębiorczość powołana została uchwałą w 1992 roku.W ramach Fundacji powstał też Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości i Inkubator Przedsiębiorczości.

Napisz komentarz »