REKLAMA

Komunikacja

Zielonogórska dopiero w czerwcu

Opublikowano 26 marca 2021, autor: nk

Ręce opadają! Na zakończenie prac przy przebudowie ul. Zielonogórskiej w Żarach poczekamy do czerwca. Remont powinien się zakończyć w 2019 roku.

Do czerwca potrwa remont ul. Zielonogórskiej w Żarach. Na nic zdały się obietnice Rafała Fularskiego, naczelnika wydziału infrastruktury, który zarzekał się, że koniec marca to jest ostateczny termin zakończenia prac. Po raz kolejny urzędnicy zrobili z gęby cholewę, ale czy za to ktoś odpowie? Wątpliwe.

Niepotrzebny

Prace powinny zakończyć się w 2019 roku. Nic z tego nie wyszło. Ciągną się, ku udręce mieszkańców już ponad dwa lata i ciągle końca nie widać. Jedynym pewnikiem jak na razie jest to, że kolejny termin nie zostanie dotrzymany.  Wielu mieszkańców wskazywało, że remont ul. Zielonogórskiej jest niepotrzebny, że stan drogi jest bardzo dobry, a wielkie pieniądze wydane na ten cel powinny być przeznaczone na inne rzeczy. Tak się nie stało. Urzędnicy uparli się, żeby zniszczyć dotychczasową drogę, a na jej miejsce wybudować nową, ale węższą.

Slalom przez miasto

Przy okazji zafundowali mieszkańcom utrudnienia, jakich w Żarach nie widziano. Najważniejsze rondo w mieście, w którym zbiegają się wszystkie drogi wylotowe z miasta jest ciągle zamknięte, a ruch jest skierowany na centrum miasta oraz na małe ulice osiedlowe, które nie wytrzymują natężenie ruchu i rozsypują się na oczach mieszkańców – jak choćby ulica Drzymały.

Trudniej do sądu i lekarza

Utrudniony jest również dojazd do sądu przy ul. Spokojnej,  przychodni lekarskiej przy ul. Skarbowej i osiedla bloków przy ul. Poznańskiej. Wszystko przez zamkniecie skrzyżowania ul. Zielonogórskiej z ul. Skarbową w kierunku ul. Poznańskiej. Jak na razie nie a szans na otwarcie tego skrzyżowania, bo jak przekonuje kierownik budowy z firmy Tandem brakuje przynajmniej jednej warstwy nawierzchni. Jej położenie będzie możliwe dopiero w połowie kwietnia.

Przebudowa ul. Zielonogórskiej kosztuje ponad 10 mln zł. Remont wykonuje firma Tandem z Żagania.

Napisz komentarz »