REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Burmistrz da każdemu

Opublikowano 26 marca 2021, autor: jb

102 tysiące maseczek przyjechało do Żagania w ramach rządowej pomocy. Rozdawano je na ulicach miasta przez dwa dni. Burmistrz Andrzej Katarzyniec nawet w pięciu miejscach jednego dnia.

Maseczki do gmin trafiły z rządowej pomocy. W Żaganiu rozdawali je strażnicy miejscy, harcerze, urzędnicy i radni.  Głosy zdziwienia dotarły do nas od mieszkańców już w pierwszym dniu akcji rozdawania, w sobotę 20 marca. Uwagę mieszkańców zwrócił fakt, że w rozdawanie maseczek zaangażowani byli radni koalicyjni.

 -To była zorganizowana akcja na terenie całego Żagania. Maseczki rozdawali radni w swoich okręgach wyborczych, będący zwolennikami burmistrza – wraz z burmistrzem. A że maseczki „rządowe”, nikt się nie zająknął. Zrobili sobie z tego tylko akcję promocyjną – zauważył pan Krzysztof.

W sobotę rozdano około 40 tysięcy maseczek, w poniedziałek (22 marca) rozdano kolejnych  50 tysięcy. Było wyznaczonych siedem punktów, gdzie na ulicach wręczano maseczki:przy Punkcie Informacji Turystycznej, w Rynku, przy wejściu do szkół nr 3,4 i 5, przy puncie przesiadkowym na ul. Żaganny i na ryneczku przy Osiedlu na Górce.

Na oficjalnym profilu miasta można zauważyć, że w sobotę burmistrz Andrzej Katarzyniec pojawił się w pięciu punktach, gdzie wydawane były maseczki. W komentarzach pojawiły się opinie, że burmistrz jest wszędzie, prawie jak celebryta. Były też kolejne głosy zdziwienia, że obecni byli tylko radni z koalicji.

Tak spontanicznie…

 – Akcja rozdawania maseczek była spontaniczna. Do rozdawania zgłosili się strażnicy miejscy, harcerze. Do przewodniczącego rady zgłosili się radni, którzy chcieli pomóc. Więcej osób po prostu się nie zgłosiło.- mówi Agnieszka Zychla, rzeczniczka Urzędu Miasta. -Jeżeli ktoś poczuł się pominięty w sobotę, to mógł zgłosić się do rozdawania maseczek w poniedziałek, a jakoś tego nie zrobił – dodaje.

 Jeszcze są

Do rozdania pozostało jeszcze około 12 tysięcy maseczek.

-Można je odbierać w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta. Osoby, które chciałyby otrzymać takie maseczki, a z różnych powodów nie mogą osobiście przyjechać do urzędu, mogą zgłosić to telefonicznie, postaramy się je dostarczyć – dodaje rzeczniczka.

Napisz komentarz »