REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Tajemnicza beczka

Opublikowano 26 marca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Beczka z podejrzaną zawartością została znaleziona w busie w Lubsku. Żeby dowiedzieć się co w niej jest, musieli przyjechać strażacy z Gorzowa Wlkp.

Na ulicy Gazowej w Lubsku, w poniedziałek (22.03) stał bus, na którym znaleziono beczkę z dziwną substancją. Na miejsce przyjechała policja i strażacy.

– Na miejscu zastaliśmy samochód dostawczy, w którym była beczka z nieznaną substancją. – informuje Paweł Brela z żarskiej straży porażanej. – Po wydzieleniu strefy i usunięciu osób postronnych, przeprowadzono rozpoznanie oraz próbę identyfikacji substancji. Potwierdzono, że wewnątrz samochodu znajdowała się metalowa beczka bez oznaczeń. Beczka była cała, bez zniekształceń i wycieku.

Do Lubska dojechali strażacy z komendy wojewódzkiej, specjalny wydział chemiczny, który ma doświadczenie w badaniu substancji chemicznych.

– Z chwilą otwarcia beczki detektory wykazywały obecność chloru i amoniaku. Po wykonaniu sprawdzenia próbki na spektrometrze podczerwieni, urządzenie nie wykazało obecności żadnej substancji z bazy danych. Wstępnie ustalono, że w beczce mogą być komponent do produkcji substancji psychoaktywnych. – opowiada P. Brela

Sprawą beczki zajmie się teraz policja, która wyjaśni kto i dla czego ściągnął takie substancje do Lubska.

Napisz komentarz »